Trendy polskiego internetu
Sprawdź popularne trendy w polskim internecie! Na topie:
Sofia Ennaoui


Ranking firm pożyczkowych

Ranking i test firm pożyczkowych

20 listopada 2019, imieniny obchodzą Edyta, Edmund, Anatol. Zobacz: Rocznice.

Dzisiaj polecamy film:

Nowości

Co u nas słychać?
Zmieniamy się
Nowa baza filmów
Polecamy się
Ocenianie filmów
Całe filmy

Filmy

Polecamy nową bazę filmów!
Pełna lista filmów
Wyszukiwarka

Sofia Ennaoui

Sofia Ennaoui

Sofia Ennaoui urodziła się 30 sierpnia 1995 w Ibn Dżarir w Maroku, jest polską lekkoatletką specjalizująca się w biegach średnich i długich. Jest finalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, w biegu na 1500 metrów. Jest również wicemistrzynią Europy z 2018 roku na dystansie 1500 metrów.

W dwa tysiące jedenastym startowała bez większego powodzenia na mistrzostwach świata juniorów (młodszych) w Lille Metropole. Odpadła w eliminacjach biegu na 800 metrów. Już rok później, zajęła 10 miejsce w biegu na 1500 metrów podczas juniorskiego czempionatu w Barcelonie. Uczestniczyła również w przełajowych mistrzostwach świata w Bydgoszczy, które odbyły się w marcu 2013. Jest srebrną medalistką mistrzostw Europy juniorów w Rieti (w roku dwa tysiące trzynastym) w biegu na dystansie 1500 metrów. Na koniec tego sezonu zdobyła w Belgradzie wicemistrzostwo Europy juniorek w biegach przełajowych.

Została piątą zawodniczką mistrzostw świata juniorów w Eugene (rok dwa tysiące czternasty). Podczas halowych mistrzostw Europy, 7 marca 2015, w Pradze, zajęła szóste miejsce w biegu na 3000 metrów. W kolejnej edycji halowego czempionatu w Belgradzie zdobyła brązowy medal, w biegu na tysiąc pięćset metrów. Dotarła do półfinału biegu na półtora kilometra podczas mistrzostw świata w Londynie, w dwa tysiące siedemnastym.

Jest halową mistrzynią kraju w biegu na półtorej kilometra (w latach 2015 oraz 2018) a także w biegu na trzy kilometry (w roku 2017). Jest złotą medalistką mistrzostw kraju juniorów (również halowe) oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży.

Rodzinnie, jest córką taty Marokańczyka i mamy Polki. Przybyła do Polski, kiedy miała dwa latka. Wychowała się w Lipianach, a teraz mieszka, studiuje i trenuje w Szczecinie.

Trendy polskiego internetu

' . . '