Trendy polskiego internetu
Sprawdź popularne trendy w polskim internecie! Na topie:
Sofia Ennaoui


Ranking firm pożyczkowych

Ranking i test firm pożyczkowych

22 września 2019, imieniny obchodzą Tomasz, Maurycy. Zobacz: Rocznice.

Dzisiaj polecamy film:

Nowości

Co u nas słychać?
Zmieniamy się
Nowa baza filmów
Polecamy się
Ocenianie filmów
Całe filmy

Filmy

Polecamy nową bazę filmów!
Pełna lista filmów
Wyszukiwarka

YouTube

YouTube to ogromny serwis internetowy umożliwiający publikację w internecie filmów, wideoklipów lub własnych mini produkcji, reklamujący się hasłem "Broadcast Yourself" (ang. "Niech inni cię zobaczą", a w dosłownym tłumaczeniu - "Pokaż siebie"). YouTube jest serwisem otwartym, więc każdy odwiedzający może wysłać swój film na stronę. Serwis ma ogromny potencjał wypromowania oryginalnych postaci i przedsięwzięć.

YouTube zaczynało jako strona, której treścią były filmy przedstawiające kota autora. Obecnie YouTube jest największym serwisem udostępniającym tego typu usługi, a właściciele utworzyli spółkę (YouTube, Inc.).

Według Google, dziennie na YouTube umieszczanych jest ponad siedemdziesiąt tysięcy filmów, zajmujących prawie półtora tysiąca gigabajtów, czyli prawie półtora terabajta. Gdzie YouTube to mieści? Nie mam pojęcia :)

Historia YouTube

  • Luty 2005 roku - pojawienie się serwisu w sieci.
  • W 2006, tygodnik Time wymienił serwis YouTube jako wzorową społeczność internetową (wspólnie z Wikipedią oraz MySpace), nadając tytuł "Człowieka Roku 2006".
  • 10 października 2006 roku - YouTube zostało przejęte przez Google za 1,65 miliarda dolarów.
  • Styczeń 2007 roku - serwis Google Video zaczął indeksować i udostępniać w swoich zasobach wszystkie filmy z YouTube.
  • 28 stycznia 2007 roku - podczas Światowego Forum Ekonomicznego odbywającego się w Davos, Chad Hurley (jeden z założycieli serwisu) zapowiedział, że firma planuje dzielić zyski jakie przynosi serwis, z jego użytkownikami.
  • 1 marca 2007 roku - YouTube podpisało umowę z BBC - brytyjską stacją telewizyjną. Zgodnie z umową od tej pory BBC będzie miało na YouTube'ie swoje trzy kanały - dwa rozrywkowe (BBC i BBC Worldwide) i jeden informacyjny (BBC News). BBC chce w ten sposób wypromować swoje programy, a także zarobić więcej na wyświetlanych w trakcie materiałów reklam.
  • Czerwiec 2007 roku - można zauważyć większe zmiany m.in. takie, jak szata graficzna, czy stworzenie nowych, lokalnych wersji językowych (w tym polskiej).
  • 23 sierpnia 2007 roku - wprowadzenie oceniania komentarzy innych użytkowników.

YouTube ciągle się rozwija, przynosi zapewne ogromny zysk i człowiekowi żal tyłek ściska, że nie jest właścicielem. Jak się okazuje, mając takie pomysły (a i wykonanie) jak twórcy serwisu YouTube w Internecie idzie zarobić.

Główne źródło: Wikipedia, licencja GNU FDL
' . . '